Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Prokuratura nie wezwie Falenty do wyjaśnienia oskarżeń wobec PiS

Warszawska prokuratura nie wezwie Marka Falenty do przedstawienia dowodów na twierdzenia, jakie zawarł w listach do najważniejszych osób w państwie - pisze w poniedziałek "Rzeczpospolita". Według gazety, to efekt fortelu, jaki zastosowała prokuratura.

Jak przypomina "Rzeczpospolita", biznesmen w listach m.in. do prezydenta Dudy wskazywał, że grupa osób związanych z PiS nie tylko wiedziała o podsłuchach w restauracjach, ale zachęcała do kontynuowania procederu podsłuchiwania, by doprowadzić do upadku rządu PO-PSL.

Reklama

Według gazety, prokuratura nie pali się do zweryfikowania tych oskarżeń i zastosowała sprytny fortel: na początku lipca wezwała Falentę, by postawić mu kolejny zarzut, ale o listy, jakie wysyłał - nie zapytała. W odpowiedzi na pytania "Rzeczpospolitej" prokuratura odpowiedziała, że to właśnie wtedy Falenta powinien pokazać dowody, a z okazji nie skorzystał. Drugiej szansy biznesmen odsiadujący wyrok 2,5 roku więzienia już nie otrzyma - pisze gazeta.

"Rzeczpospolita" wskazuje też, że oskarżeń Falenty nie wyjaśni również śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, ponieważ - jak dowiedziała się gazeta - prokuratura odmówiła podjęcia tego umorzonego przed czterema laty postępowania.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy