"Rzeczpospolita": Tusk chce wysłać Schetynę do Rosji. Będzie ambasadorem?

Jak donosi "Rzeczpospolita" Donald Tusk chce, aby jego główny partyjny konkurent Grzegorz Schetyna został ambasadorem w Moskwie. Gazeta potwierdziła tę informację w trzech niezależnych źródłach.

"Schetyna miał usłyszeć tę propozycję na kilka dni przed eurowyborami. To nie przypadek — kampania wyborcza doprowadziła do kolejnych napięć między nim a Tuskiem. Premier był wściekły za wypowiedzi Schetyny krytyczne wobec Platformy i jej niektórych kandydatów" - czytamy na stronach rp.pl.

Reklama

Wysłanie Schetyny jako ambasadora do jednej z placówek może wydawać się rzeczą naturalną. Polityk PO jest szefem sejmowej komisji spraw zagranicznych.

"Dlaczego padło na Moskwę?" - pyta "Rzeczpospolita". Jak się okazuje powodów jest kilka. Przede wszystkim formalnie jest to placówka prestiżowa. Dodatkowo w Moskwie zwalnia się miejsce, bo pod koniec listopada kończy się kadencja obecnego ambasadora Wojciecha Zajączkowskiego. Kolejnym powodem ma być rzekomo wysłanie tam Schetyny po to, aby miał okazję osobiście przekonać się jak wygląda współpraca z Rosjanami. Wynika to z tego, że polityk wcześniej krytykował rząd za działania związane z katastrofą smoleńską.

Schetyna nie chciał w rozmowie z "Rz" komentować tych informacji.

Całość na stronach "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje