Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Ubój dzieli Platformę i koalicję

Spora część posłów PO jest przeciw legalizacji uboju rytualnego, na której szczególnie zależy ludowcom - informuje "Rzeczpospolita".

Spotkanie z ministrem rolnictwa Stanisławem Kalembą z PSL i naczelnym rabinem Polski Michaelem Schudrichem oraz groźby wprowadzenia dyscypliny w czasie głosowania - w ten sposób władze Klubu PO mobilizują swoich posłów do poparcia projektu przywracającego legalność uboju rytualnego.

Reklama

Klub może się podzielić podobnie jak w przypadku innych ustaw światopoglądowych, dotyczących np. aborcji i związków partnerskich. Tym razem ceną jest jednak nie tylko jedność PO, ale też spokój w koalicji.

W Polsce ubój rytualny był dozwolony do ubiegłego końca roku. Trybunał Konstytucyjny zakwestionował przepisy, uznając, że są wewnętrznie sprzeczne. Za ponowną legalizacją uboju opowiedziało się kierowane przez PSL Ministerstwo Rolnictwa.

"Dla koalicji sprawa uboju nie ma większego znaczenia. Nie szukajmy na siłę punktów spornych" - mówi były minister rolnictwa Marek Sawicki z PSL. Jednak nieoficjalnie posłowie tej partii mówią co innego. Uważają, że Stronnictwo nie może sobie pozwolić na porażkę w tej sprawie, skoro tak otwarcie stanęło po stronie producentów mięsa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy