Reklama

Reklama

Sąd: Muszą przeprosić Jarosława Kaczyńskiego

Radio ZET ma przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za to, że publikując wynik sondażu na temat decyzji sądu o poddaniu lidera PiS badaniom psychiatrycznym, podało jego dane i wizerunek - orzekł we wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie. Wydawca radia rozważa apelację.

Sąd orzekł, że radio naruszyło przepis Prawa prasowego, publikując na stronach internetowych krótką informację zawierającą wynik sondażu, w którym zapytano o słuszność decyzji sądu w sprawie karnej między Januszem Kaczmarkiem a Kaczyńskim (o nazwanie Kaczmarka "agentem-śpiochem").

Reklama

"Przepis ten nakłada jednoznaczny zakaz publikowania bez zgody sądu, prokuratora czy oskarżonego, danych osób, przeciwko którym toczy się postępowanie; pozwani nie udowodnili, że mieli taką zgodę" - uznała sędzia Paulina Asłanowicz, uzasadniając wtorkowe orzeczenie.

Lider PiS w pozwie domagał się przeprosin nie tylko za ujawnienie danych, ale także za naruszenie jego godności i czci przez prowadzenie "dywagacji o stanie psychicznym" na jego temat. To żądanie sąd oddalił, bo uznał, że nie wykazano, by takie dywagacje były prowadzone.

Wyrok nie jest prawomocny.

Pełnomocnik pozwanego wydawcy radia mec. Tomasz Gałczyński oświadczył, że będzie rekomendował swym klientom złożenie apelacji w tej sprawie.

Jego zdaniem "nie ma powodu, by uznawać, że jedna z największych rozgłośni w kraju nie może zabrać głosu w sprawie, o której od dłuższego czasu publicznie mówią wszyscy - łącznie z samym Jarosławem Kaczyńskim, który także komentował decyzję sądu w swojej sprawie".

Forum: Jarosław Kaczyński to polityczny geniusz czy zręczny populista?

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Jarosławie | sady | radio zet | sąd okręgowy | Jarosław Kaczyński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje