​Sąd uznał decyzję prokuratury o zatrzymaniu Zbigniewa Maja

Sąd Rejonowy w Rzeszowie, który rozpoznawał zażalenia obrońcy byłego Komendanta Głównego Policji Zbigniewa Maja na jego zatrzymanie w maju br. i przeszukanie w miejscu jego zamieszkania, uznał decyzję prokuratury o zatrzymaniu i przeszukania za słuszne - dowiedziała się PAP.

Jak dowiedziała się PAP nieoficjalnie ze źródeł zbliżonych do sprawy, sąd utrzymał w mocy zaskarżone postanowienia, podzielając w pełni stanowisko prokuratury, co do potrzeby wykonania tych czynności.   

Reklama

Zbigniew Maj (zgodził się na podawanie nazwiska - PAP) został zatrzymany 16 maja br. przez CBA na zlecenie Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. Tego samego dnia funkcjonariusze Biura zatrzymali jeszcze byłych dyrektorów poznańskiej i łódzkiej Delegatury CBA: Krzysztofa A. i Jacka L.

Również tego dnia w miejscach zamieszkania oraz pobytu zatrzymanych CBA dokonało przeszukań, które miały na celu zabezpieczenie materiału dowodowego w prowadzonym śledztwie.

Kolejnego dnia po zrealizowaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator podjął decyzje dotyczącą środków zapobiegawczych wobec zatrzymanych.

Obrońca podejrzanego Zbigniewa Maja złożył do Sądu Rejonowego w Rzeszowie zażalenie na postanowienia prokuratury dotyczące jego zatrzymania, dokonanych w miejscu jego zamieszkania przeszukań oraz na postanowienia o zastosowaniu wobec niego wolnościowych środków zapobiegawczych.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje