Reklama

Reklama

Schetyna na uroczystościach w Wałbrzychu i Jeleniej Górze

Dzisiaj, 90 lat później, jest inny czas, ale kraj jest ten sam i my jesteśmy tacy sami - mówił podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości w woj. dolnośląskim wicepremier, minister SWiA Grzegorz Schetyna.

Złożył on kwiaty pod pomnikami upamiętniającymi odzyskanie niepodległości w Wałbrzychu i Jeleniej Górze.

Reklama

- Żyjemy w wolnym kraju, jesteśmy wolnym narodem, państwem dumnym, który jest częścią zjednoczonej Europy. To wielkie dla nas wyzwanie - podkreślił Schetyna w Wałbrzychu.

Dodał, że aby nasze dzieci mogłyby być z nas tak dumne, jak my z tych, którzy przynosili niepodległość i wolność w 1918 r., musimy czcić pamięć bohaterów tamtych dni. - Cześć ich pamięci - zaapelował do zebranych na wałbrzyskim placu kościelnym Schetyna.

Natomiast prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski podczas uroczystości wspominał wielkich Polaków: od marszałka Józefa Piłsudskiego, przez Jana Pawła II po Lecha Wałęsę. Zachęcał wałbrzyszan, aby 11 listopada nie traktowali tylko jako dnia wolnego od pracy, ale jako ważne święto narodowe.

- Dzień Niepodległości to niewątpliwie największe święto narodowe. Dzień zwycięstwa, dzień narodowego sukcesu" - mówił Kruczkowski.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy