Reklama

Reklama

Sędzia Małgorzata Manowska powołana na stanowisko I prezesa SN

Prezydent zdecydował o powołaniu, spośród pięciu kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego, pani sędzi Małgorzaty Manowskiej na stanowisko Pierwszego Prezesa SN - poinformował w poniedziałek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

W sobotę (23.05) Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego wybrało pięcioro kandydatów na I prezesa SN. W sobotnim głosowaniu Włodzimierz Wróbel uzyskał 50 głosów, Małgorzata Manowska - 25 głosów, Tomasz Demendecki - 14 głosów, Leszek Bosek - 4 głosy, Joanna Misztal-Konecka - 2 głosy.

Reklama

Ostatecznego wyboru na sześcioletnią kadencję na tym stanowisku dokonuje właśnie prezydent, który wskazał na Małgorzatę Manowską.

Sędzia Małgorzata Manowska w 2007 roku pełniła funkcję wiceministra sprawiedliwości. Od 2016 jest dyrektorem Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Manowska od początku była uznawana za faworytkę do objęcia stanowiska I prezesa Sądu Najwyższego.

Nowe stanowisko dla Laskowskiego

Andrzej Duda zdecydował także o powołaniu sędziego Michała Laskowskiego na stanowisko prezesa Sądu Najwyższego kierującego pracą Izby Karnej. 

O powołaniu Michała Laskowskiego prezydent postanowił wybierając spośród trzech kandydatów, wśród których znaleźli się też sędziowie Jerzy Grubba i Jarosław Matras.

Michał Laskowski w latach 2016-2020 był rzecznikiem prasowym Sądu Najwyższego. 

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje