Senyszyn: Kalisz zawdzięcza karierę SLD

Ryszard Kalisz to ważny polityk, który całą karierę zawdzięcza SLD - mówi wiceprzewodnicząca SLD Joanna Senyszyn. Dziś partyjny sąd ma zdecydować, czy wykluczyć Ryszarda Kalisza z partii. Wcześniej został on zawieszony przez zarząd partii w prawach członka.

Zdaniem Joanny Senyszyn, która gościła w Salonie Politycznym Trójki, sprawa jest jasna - Ryszard Kalisz działa na rzecz innego ugrupowania - Ruchu Palikota.

Reklama

Wiceprzewodnicząca SLD argumentowała, że to właśnie poprawie notowań tej partii miała służyć działalność Europy Plus, założona przez Aleksandra Kwaśniewskiego i Janusza Palikota. Zdaniem Joanny Senyszyn, oznacza to, że Ryszard Kalisz pracuje na dwóch frontach, angażuje się w inny projekt polityczny, niż SLD. To zaś jest sprzeczne ze statutem SLD - dodała.

Sąd partyjny może Ryszarda Kalisza upomnieć, udzielić mu nagany, odwołać go z funkcji pełnionej w partii lub w ogóle z SLD wykluczyć.

Ryszard Kalisz jest przekonany, że nie ma żadnych powodów, by usuwać go z partii. Posiedzenie sądu rozpoczyna się w południe.Dowiedz się więcej na temat: Ryszard Kalisz | Leszek Miller

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje