Siemoniak: Wielka Brytania planuje program ćwiczeń w Polsce

Wielka Brytania planuje intensywny program ćwiczeń na terenie Polski w ciągu najbliższych miesięcy - poinformował szef MON Tomasz Siemoniak. W Warszawie odbyło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych i obrony Polski i Wielkiej Brytanii.


Siemoniak powiedział, że rozmowa dotyczyła m.in. sytuacji na Ukrainie w kontekście jesiennego szczytu NATO w Newport w Walii. Szef MON przedstawił stanowisko Polski, które - jak zaznaczył - przykłada wagę do zwiększenia obecności wojskowej NATO na wschodzie sojuszu - rozmieszczenia żołnierzy, rozbudowy infrastruktury. - Dowiedziałem się, że Wielka Brytania przewiduje intensywny program ćwiczeń na terenie Polski w ciągu najbliższych miesięcy - powiedział.

Reklama

Minister obrony Wielkiej Brytanii Michael Fallon poinformował, że weźmie w nich udział 350 brytyjskich wozów bojowych i 1300 żołnierzy. - Nasze poglądy co do rozwoju sytuacji na Ukrainie mówiły o tym, że obawiamy się najgorszych scenariuszy. Ostatnie doniesienia, ostatnie kilkanaście dni, prowadzą ten konflikt w bardzo złą stronę - podkreślił Siemoniak.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje