Reklama

Reklama

Sikorski: Wrak Tu-154M nie jest już ważnym dowodem

Sprawa zwrotu wraku Tu-154M nie powinna być miarą skuteczności polskiej polityki zagranicznej wobec Rosji - przekonuje w wywiadzie dla PAP szef MSZ Radosław Sikorski.

Oto fragment tego wywiadu:

Reklama

PAP: Głównym partnerem Polski na Wschodzie jest Rosja. Niedługo miną trzy lata od katastrofy smoleńskiej, a Polska nadal nie otrzymała wraku Tu-154M. Wiemy, że poruszał Pan tę kwestię wielokrotnie w rozmowach z władzami rosyjskimi, jednak efektu w postaci zwrotu wraku nadal nie ma.

Radosław Sikorski: - Efekty wizyty parlamentarnej, podczas której przedstawiciel prawicowej opozycji w bardzo twardych słowach potraktował gospodarzy, mówiąc, że nieoddawanie wraku jest aktem wrogim wobec Polski, są niestety takie same. Może to być przesłanką do tego, jak skuteczna byłaby polityka opozycji wobec Rosji.

PAP: Nie mamy więc ani skutecznej polityki ani rządu, ani opozycji...

- Bo to nie jest tak, że jeśli jakiś rząd robi nam wbrew, to jest to wina Polski. Zresztą nie mierzyłbym skuteczności polityki wobec Rosji sprawą wraku, który jest dla nas ważną pamiątką, ale już nawet nie tak ważnym dowodem w sprawie. Nasza prokuratura zakończy dochodzenie niezależnie od tego, czy wrak zostanie nam zwrócony, czy nie.

Dowiedz się więcej na temat: Radosław Sikorski | Tu-154 | katastrofa w Smoleńsku

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje