Skandal w samorządzie studenckim UJ

Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego został bez szefa. Piastujący to stanowisko Jakub T. został bowiem zawieszony w prawach studenta, po tym jak Instytut Ekspertyz Sądowych wykazał, że dopuścił się fałszerstwa - informuje "Dziennik Polski".

Studenci UJ wykryli, że Jakub T., będąc szefem kół naukowych mógł dopuścić się nieprawidłowości przy rozliczaniu pieniędzy na badania naukowe. Miał zatwierdzać preliminarze badań, które potem nigdy nie były realizowane, ale pieniądze na nie były wypłacane.

Reklama

Jakiś czas temu rzecznik dyscyplinarny uczelni postawił przewodniczącemu zarzuty, ale postępowanie wyjaśniające zostało zawieszone, gdyż w sprawie pojawił się również zarzut znacznie poważniejszy - fałszowania podpisów pod preliminarzami. UJ zamówił opinię grafologiczną w Instytucie Ekspertyz Sądowych. Ten jednoznacznie stwierdził, że podpisy sfałszował Jakub T.

Uczelnia wysłała już zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez Jakuba T. Za fałszerstwo grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Dowiedz się więcej na temat: Jakub T. | skandal

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje