Reklama

Reklama

SLD: To jest fikcja, to jedno wielkie oszustwo PO

O informację premiera Donalda Tuska na temat programu rządzenia jego ekipy - zwrócą się posłowie SLD do marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Jak mówili we wtorek, chcą, by premier zaprezentował program "z konkretnymi datami, wydatkowaniem i pomysłem na Polskę".

Rzecznik Sojuszu Dariusz Joński nawiązał podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie do konwencji Platformy Obywatelskiej, która odbyła się w ubiegłą sobotę. - Wtedy premier Donald Tusk pokazał wszystkim plik papieru i oświadczył: tu jest mój pomysł na Polskę, tu jest program rządzenia, tu jest harmonogram - opisywał.

Reklama

Joński zaznaczył, że po takim oświadczeniu premiera SLD uważnie przejrzał ów dokument. - To jest fikcja, to jedno wielkie oszustwo PO i premiera, to kpina z wyborców, nie ma żadnego kalendarza, nie ma tam żadnych konkretów - ocenił.

Podkreślił, że spodziewał się, iż to będzie coś więcej niż "tylko dokument, który przyjmuje się za każdym razem przy przyjęciu nowej perspektywy finansowania ze środków unijnych, bez konkretów".

- W związku z tym, że premier mówił tak zdecydowanie, że inni politycy tylko wymachują dokumentami, a nie przedstawiają konkretów, złożymy wniosek do pani marszałek Sejmu o informację samego premiera Donalda Tuska na temat programu rządzenia z konkretnymi datami, kalendarzem, wydatkowaniem i pomysłem na Polskę - zapowiedział rzecznik Sojuszu.

Wsparł go inny działacz SLD Wojciech Szewko. Jak mówił, niepokoi go fakt, że "jedyny światły plan rządu, jaki widzi" dotyczy wydawania środków unijnych. - W Grecji gospodarka była nastawiona tylko na konsumpcję środków unijnych i zbankrutowała; to nie jest dobra droga dla polskiego rządu - zaznaczył.

W czasie sobotniej konwencji PO premier przekonywał, że Polska stanie się "najbardziej konkurencyjnym państwem w Europie" dzięki planowi, w którym ma "rozpisany każdy miesiąc". Pokazywał przy tym plik kartek. - Ktoś powie: to klasyczny zabieg; wielu mówców podnosi plik papieru i mówi: mam tutaj plan. Tylko, że ten plan to efekt wielu lat pracy, przyjęty przez nasz rząd i co najważniejsze, to nie jest tylko papier zadrukowany literami - mówił.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Dariusz Joński | Sojusz Lewicy Demokratycznej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne