Śmierć Jakuba Struzika. Jest śledztwo

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w związku ze śmiercią Jakuba Struzika, syna marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika z PSL - powiedział rzecznik prokuratury Przemysław Nowak.

Nowak powiedział, że jeszcze w poniedziałek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Zaznaczył, że inne decyzje i informacje o wynikach postępowania będą znane w środę.

- 8 listopada wieczorem doszło do zdarzenia, które według wstępnej oceny było samobójstwem - targnięciem się na własne życie Jakuba Struzika przez skok z wysokości - powiedział prokurator.

Reklama

Prokuratura prowadzi śledztwo, by wyjaśnić, czy nikt nie namawiał go i nie doprowadził do targnięcia się na życie. - To kwalifikacja robocza, kodeksowa i standardowa przy samobójstwach - podkreślił.

Marszałek Struzik o śmierci syna poinformował na Facebooku. "Kochałem mojego jedynego Syna ponad wszystko, od dziś świat będzie już zupełnie inny" - napisał. Jakub miał 28 lat.

Zapowiedział też, że przez najbliższe dni przestaje prowadzić kampanię wyborczą.

Adam Struzik jest marszałkiem Mazowsza od 2001 roku i kandyduje do sejmiku w zbliżających się wyborach, jest liderem listy PSL z okręgu Płock - Ciechanów - Żyrardów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje