Reklama

Reklama

Sobecka z apelem do prezydenta o ochronę życia

Anna Sobecka, posłanka posłanka Ruchu Ludowo-Narodowego, na antenie Radia Maryja wyraziła kilkakrotnie swoje krytyczne stanowisko wobec poglądów prezydenta Kaczyńskiego na konstytucyjna ochronę życia. Zarzuciła mu między innymi iż wykazał się "zdumiewającą postawą" względem postulatu konstytucyjnej ochrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

- Panie prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej, a jaki czas będzie według pana odpowiedni, czy ten jak będą rządzić liberałowie wraz postkomunistami, czy może ten, jak Polaków już nie będzie na ziemiach polskich z powodu emigracji, wyniszczenia i eutanazji? - pytała.

Reklama

- Nasze środowiska panu zaufały i uwierzyły w pana przekonania i program, bez naszych głosów nie byłby pan prezydentem - dodała.

Jej zdaniem postawa Lecha Kaczyńskiego jest zdumiewająca. "Zastanawia, co jest tego powodem, czy sumienie zatrute, czy podpowiedzi obcych. Panie prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej, niech Pan nie daje powodów do tego, byśmy czuli się zawiedzeni i oszukani" - podkreśliła Sobecka.

Zaapelowała też do słuchaczy Radia Maryja o włączenie się w akcję zbierania podpisów pod petycjami w sprawie zagwarantowania w konstytucji bezwarunkowej ochrony życia od poczęcia po naturalny kres i wysyłanie ich do marszałka Sejmu.

Sobecka, wraz z parlamentarzystami, europosłami i naukowcami związanymi - jak sami to określają - ze środowiskiem patriotyczno- narodowym podpisała też oświadczenie w obronie o. Tadeusza Rydzyka. Napisano w nim, że o. Rydzyk występując przeciwko działaniom blokującym konstytucyjne gwarancje obrony życia nazywa "obrazowym językiem zło po imieniu".

Zdaniem autorów, "ostatnia nagonka na założyciela Radia Maryja za rzekomą obrazę żony Pana Prezydenta" to odwracanie uwagi od "rzeczywistych problemów" Polaków np. emigracji zarobkowej, kryzysu demograficznego, czy - jak napisano - "angażowania się w niezgodne z naszym interesem przedsięwzięcia militarne".

Apel w sprawie o. Rydzyka wystosował także europoseł LPR Sylwester Chruszcz. Napisał w nim, że ze zdumieniem przyjmuje wypowiedzi prominentnych polityków PiS dotyczące "rzekomej obraźliwej" wypowiedzi dyrektora Radia Maryja wobec żony prezydenta. Zdaniem Chruszcza, wypowiedź ta "nie dotyczyła bezpośrednio małżonki Pana Prezydenta", a była jedynie "komentarzem do zaistniałej sytuacji".

Chodzi o wypowiedź o. Rydzyka, który odnosząc się do spotkania prezydentowej z dziennikarkami i podpisanego wówczas apelu o niezmienianie zapisów konstytucji w sprawie ochrony życia, użył m.in. słów "skandal" i "szambo".

Sobecka, w przeszłości posłanka LPR, od lat związana jest z Radiem Maryja. W przeszłości była spikierką rozgłośni, a jako posłanka często brała udział w audycjach. Obecnie rzadko występuje na antenie, a głos zabiera najczęściej przy okazji apeli w różnych sprawach.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: prezydent | Życie | posłanka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy