Sondaż dla "Wiadomości": PO o włos przed PiS. Korwin-Mikke pokonał próg

27 procent poparcia dla PO i 26 procent dla PiS. Tak wygląda czołówka kwietniowego rankingu poparcia dla partii politycznych, wykonanego na zlecenie "Wiadomości" TVP1 przez TNS Polska. Notowania Platformy Obywatelskiej w porównaniu z marcem spadły o jeden punkt procentowy, a Prawa i Sprawiedliwości - o 5 punktów.

Jak czytamy, 10 procent badanych wybrała partię Leszka Millera, która od marca zyskała 2 pkt poparcia. Oprócz SLD do Sejmu weszłyby jeszcze: PSL, Twój Ruch i Kongres Nowej Prawicy - z poparciem po 5 proc.

Poparcie dla ludowców i partii Janusza Palikota nie zmieniło się od marca. Ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego zyskało 2 punkty.

Według sondażu, Solidarna Polska i Polska Razem znalazłyby się poza Sejmem, obie partie mają po 3 procent zwolenników. Odpowiedzi: "nie wiem, na którą partię głosować" udzieliło 14 procent badanych.

Badanie preferencji - spontanicznych i wspomaganych (dla osób, które uprzednio spontanicznie odpowiadały "nie wiem, na którą partię głosować") zostało wykonane w dniach 2-3 kwietnia na próbie 1000 Polaków. 773 osoby nie wykluczyły udziału w wyborach - miały sprecyzowane preferencje lub nie były zdecydowane, której partii przekazać poparcie.

Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Kaczyński

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje