Reklama

Reklama

Sondaż partyjny dla TVN i TVN24

Prawo i Sprawiedliwość prowadzi w sondażu dla Faktów TVN i TVN24 przeprowadzonym przez Millward Brown SA. Przewaga nad Platformą Obywatelską wynosi 11 procent, ale taki wynik w wyborach nie dałby PiS-owi większości parlamentarnej.


Według sondażu PiS cieszy się poparciem 33 procent badanych. Na PO chce zagłosować 22 procent respondentów. Do Sejmu weszłoby jeszcze pięć partii. Zjednoczona Lewica z poparciem na poziomie 8 procent, partia KORWIN z 7 procentami, Nowoczesna PL oraz PSL, na które chce zagłosować po 6 procent a także ugrupowanie Kukiz’15. Na ruch Pawła Kukiza chce głosować 5 procent badanych. Do Sejmu nie weszłyby Partia Razem oraz Ruch Narodowy.

Reklama

Według wyliczeń sondażowni, przy takich wynikach PiS może liczyć na 207 posłów, PO na 130, Zjednoczona Lewica - 42, KORWiN - 36, PSL - 22, Nowoczesna- 19, Kukiz i Mniejszość Niemiecka po 2 posłów.

Szacowana frekwencja to 42 procent.

Sondaż został przeprowadzony przez przez Millward Brown SA w dniach 19-20 września 2015 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1028 osób pełnoletnich.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje