Sondaż: Polska nie potrzebuje lewicy

Ponad połowa Polaków uważa, że w Polsce nie jest potrzebna nowa partia lewicowa - wynika z sondażu SMG/KRC, przeprowadzonego dla programu "Forum" w TVP Info.

Na pytanie, czy na polskiej scenie politycznej potrzebna jest nowa partia lewicowa, 53 proc. respondentów odpowiedziało negatywnie. Ponad jedna trzecia (37 proc.) badanych jest zdania, że nowa partia po lewej stronie jest potrzebna. Jedna dziesiąta pytanych nie wiedziała, co odpowiedzieć.

Reklama

W sondażu proszono też o odpowiedź na pytanie, czy polska lewica zdoła odbudować zaufanie wyborców i zyskać większość parlamentarną.

Trzech na dziesięciu badanych jest zdania, że nigdy to nie nastąpi, zaś jedna czwarta prognozuje, że stanie się to dopiero po wyborach za osiem lat. Niecała jedna piąta (18 proc.) uczestników sondażu jest zdania, że lewica wróci do władzy w następnych wyborach parlamentarnych za cztery lata, a nieco mniej, bo 15 proc. respondentów uważa, że dojdzie do tego później niż za osiem lat. Jedna ósma pytanych (12 proc.) wybrała odpowiedzi "nie wiem" oraz "trudno powiedzieć".

Badanie przeprowadzono metodą telefoniczną od piątku 11 kwietnia do niedzieli 13 kwietnia na reprezentatywnej próbie 1001 pełnoletnich Polaków.

Dowiedz się więcej na temat: sondaże | TVP Info | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje