Reklama

Reklama

Sowińska: Dobrze wypełniam swoje obowiązki

Moje największe przewinienie, to zbyt rzadkie kontakty z mediami, stąd wzięło się wiele nieporozumień - uznała Rzecznik Praw Dziecka Ewa Sowińska. We wtorek na konferencji prasowej odpierała stawiane jej przez polityków zarzuty.

Wniosek o odwołanie Sowińskiej zgłosiła we wtorek Platforma Obywatelska; od lutego na rozpatrzenie czeka też wniosek złożony przez LiD. Zdaniem posłów, Sowińska nie wypełnia swych obowiązków bezstronnie, a w swojej pracy nie kieruje się wyłącznie dobrem dzieci.

Reklama

- Ataki na moją osobę mają charakter personalny i wynikają z pobudek politycznych. Jestem obecnie jedynym wysokim urzędnikiem państwowym, wywodzącym się z ugrupowania, które nie jest już u władzy. Wygodnie jest mnie atakować, bo nie stoi za mną duże wsparcie - powiedziała Sowińska.

Jej zdaniem, nie bez znaczenia jest również fakt, że społeczne i medialne oczekiwania co do roli RPD przewyższają możliwości prawne urzędu.

Sowińska zaznaczyła, że wiele jej wypowiedzi cytowanych przez media było wyrwanych z kontekstu bądź przeinaczonych. - Począwszy od sprawy teletubisia, która była zmanipulowana, jest to ciąg nieporozumień. Nigdy nie chciałam wprowadzenia zakazu pracy z dziećmi dla homoseksualistów, ale na prośbę przewodniczącego sejmowej komisji sprawiedliwości przygotowywałam listę osób, które były karane za pedofilię - wyjaśniła RPD.

Podkreśliła także, że zawsze była przeciwniczką bicia dzieci i występowała w tej sprawie do ministra Ćwiąkalskiego. Przypomniała, że propozycja rejestracji związków partnerskich była spowodowana wyłącznie troską o dzieci wychowywane przez rodziców, którzy nie mają ślubu. Podobnie, jeśli chodzi o zalecenia dla kobiet w ciąży - podyktowane były troską o zdrowie przyszłych matek i ich dzieci.

Zaprzeczyła także, że często bywa gościem w mediach związanych z ojcem Tadeuszem Rydzykiem oraz że nie współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Podkreśliła, że regularnie kontaktuje się z instytucjami i organizacjami związanymi z dziećmi, a ona sama i jej pracownicy angażują się w wiele spraw, w których zagrożone jest dobro dzieci.

Dowiedz się więcej na temat: W.E. | Ewa Sowińska | rzecznik praw dziecka | RPD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne