Reklama

Reklama

Sugocki: Bez funduszy Polska nie byłaby tak rozwinięta

- Bez funduszy europejskich Polska rozwijałaby się, ale jestem przekonany, że nie w aż tak szybkim tempie. Poziom inwestycji na pewno były niższy i rozłożony w dłuższym czasie – mówił na gali wręczenia Nagród Ministra Infrastruktury i Rozwoju Waldemar Sugocki sekretarz stanu resortu.

- Fundusze Europejskie odgrywają ogromną rolę w modernizacji Państwa Polskiego. Niestety w historii nie było nam dane skorzystać z planu Marshalla po II wojnie światowej, ale od momentu przestąpienia Polski do Unii Europejskiej korzystamy właśnie z funduszy europejskich zarówno w ramach europejskiej polityki spójności, ale także w ramach wspólnej polityki rolnej - przyznał Sugocki.

Reklama

- Dzięki tym pieniądzom udało się zmodernizować Polskę. Gro inwestycji, także tych ogromnych infrastrukturalnych, udało się zrealizować dzięki partycypacji pieniądza europejskiego. To szlaki komunikacyjne, autostrady, drogi ekspresowe, drogi: krajowe, wojewódzkie, powiatowe czy gminne. To także wsparcie przedsiębiorczości, edukacji - wyjaśniał.

Jak dodał, spektrum oddziaływania funduszy europejskich jest bardzo szerokie.

- Dziś mówimy głownie o tych projektach, które zwiększają potencjał turystyczny Polski i powodują, że ściągamy do Polski coraz większą rzesze turystów nie tylko z krajów UE ale i z całej Polski - kontynuował. 

- Bez funduszy europejskich Polska rozwijałaby się ale jestem przekonany, że nie w aż tak szybkim tempie. Poziom inwestycji na pewno były niższy i rozłożony w dłuższym czasie - podsumował Waldemar Sugocki. 

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Sugocki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne