Reklama

Reklama

Świecko: Kolejka tirów czeka na wjazd do Polski

Zmniejsza się kolejka tirów oczekujących na wjazd z Niemiec do Polski przez przejście graniczne w Świecku (Lubuskie). Na pozostałych lubuskich przejściach ruch odbywa się na bieżąco w obu kierunkach.

W nocy sznur ciężarówek ciągnął się w Świecku na długość 50 km, teraz kolejka liczy osiem km, a kierowcy tirów na odprawę czekają ok. trzech godzin - poinformował Zdzisław Fuczyło z Lubuskiego Oddziału Straży Granicznej.

Reklama

- Świecko pracuje na pełnych obrotach. Przez godzinę odprawiamy ok. 200 samochodów ciężarowych. Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych godzin uda się całkowicie rozładować kolejki w ruchu towarowym i osobowym - powiedział Fuczyło.

W Świecku na wjazd do Polski muszą także czekać kierowcy aut osobowych - obecnie ok. dwie godziny.

Na pozostałych lubuskich przejściach ruch odbywa się na bieżąco w obu kierunkach. Fuczyło radzi podróżnym omijanie Świecka i wybranie się np. do oddalonego od niego o ok. 40 km na południe Gubinka.

- Tam przekroczymy granicę bez żadnych problemów. Warto więc nadłożyć trochę drogi - apeluje Fuczyło.

Jak zwykle w okresie przedświątecznym ruch na granicy jest wzmożony z uwagi przyjazdy do kraju Polaków mieszkających i pracujących za granicą. Dowodem są statystki - minionej doby w Lubuskiem odprawiono ponad 210 tys. osób, podczas gdy w "normalne" dni jest ich ok. 130-140 tys.

Strażnicy przypominają, że w ten piątek tiry nie mają prawa wjazdu na terytorium Niemiec. Ma to związek z obchodami Wielkanocy w tym kraju. Wielki Piątek jest tam dniem świątecznym.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Niemiec | kolejka | Świecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje