Szef MON: Prezydent Andrzej Duda ma mój głos

Prezydent Andrzej Duda ma mój głos, doceniam to, że jest aktywny i godnie reprezentuje Polskę za granicą - powiedział we wtorek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, zaznaczając jednocześnie, że nie we wszystkim zgadza się z prezydentem.

Szef MON był pytany w radiowych "Sygnałach dniach", jak ocenia trzy lata prezydentury Andrzeja Dudy oraz czy prezydent "w dalszym ciągu" ma jego głos.

Reklama

"Tak, mój głos pan prezydent ma, nie we wszystkim zgadzam się z prezydentem Andrzejem Dudą, czego dowodem jest fakt, że niektóre z przedłożeń ustaw, które były przedstawiane przeze mnie, były przez prezydenta Dudę wetowane. Ale doceniam to, że pan prezydent jest aktywny, że prezydent Andrzej Duda godnie reprezentuje Polskę za granicą"  - powiedział Błaszczak.

Podkreślił, że prezydent m.in. ma dobry kontakt z liderami państw NATO, z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Zaznaczył, że stacjonowanie w Polsce wojsk amerykańskich jest rezultatem szczytu NATO z 2016 r., którego gospodarzem był Andrzej Duda.

Błaszczak przypomniał, że we wrześniu Andrzej Duda złoży wizytę w Waszyngtonie.

W poniedziałek minął trzeci rok prezydentury Andrzeja Dudy. Swą pięcioletnią kadencję Andrzej Duda rozpoczął 6 sierpnia 2015 r. od złożenia przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym.

Andrzej Duda w czasie trzech lat prezydentury odbył ponad 100 spotkań z głowami państw i rządów oraz ponad 330 wizyt krajowych - wyliczono w spocie przygotowanym przez Kancelarię Prezydenta.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje