Reklama

Reklama

"Szpik na Szczyt". Niezwykła wyprawa na Kilimandżaro

Sześć osób, które wygrały z białaczką, sześciu dawców szpiku, lekarze i wolontariusze - w sumie 22 osoby. To wyjątkowa wyprawa, która dziś wyrusza na Kilimandżaro.

Pomysłodawczynią akcji "Szpik na Szczyt" jest himalaistka Anna Czerwińska. Uczestnicy przygotowywali się, ale jest obawa przed chorobą wysokościową. Na 6-tysięcznik nie da się łagodnie wejść. Trzeba go po prostu pokonać - mówi himalaistka. Startujemy z niecałych 2 tysięcy, a góra ma prawie 6. Ostatni biwak, jest na 4600 m n..m.

Reklama

Wśród uczestników jest para - łączy ich "pokrewieństwo szpiku". Paweł Szczepaniak oddał szpik Izabeli Malickiej, dzięki temu wgrała z chorobą.

Na szczyt wchodzi również senator profesor Alicja Chybicka, która będzie również czuwać nad bezpieczeństwem.

- Dzięki ekspedycji osoby, które pokonały raka pokazują, że życie po przeszczepie może być takie samo, jak przed chorobą. Dają też nadzieję i siłę do walki z nowotworem wszystkim chorym na raka. Śledząc taką wyprawę i zmagania wierzą, że warto walczyć - mówi profesor Chybicka.

Wyprawę organizuje Fundacja "Przeciwko Leukemii". Patronem medialnym jest Pierwszy Program Polskiego Radia. Wyprawa jest planowana do 26 stycznia.


Dowiedz się więcej na temat: Kilimandżaro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje