Reklama

Reklama

Szydło: Ten rząd nie jest już w stanie zająć się sprawami obywateli

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera Beata Szydło powiedziała, że obecny „rząd nie jest już w stanie zająć się żadną sprawą polskich obywateli”.

- Rząd PO i PSL doprowadził do tego, że państwo jest źle rządzone, że państwo nie funkcjonuje. Jest bylejakość rządzenia. Tą bylejakość trzeba zastąpić dobrą jakością rządzenia, zarządzania państwem i zajmowania się sprawami obywateli - powiedziała wiceprezes PiS podczas konferencji prasowej.

Ochrona własnych interesów

Reklama

Szydło skrytykowała postawę rządu Ewy Kopacz w Unii Europejskiej. 

- Musimy pamiętać o tym, że Polska tak samo jak każdy inny członek UE ma prawo do zabierania głosu w ważnych sprawach, prezentowania własnego stanowiska i ochrony własnych interesów. Dzisiaj mamy problem taki, że w Polsce jest rząd, który tego nie rozumie - mówiła.

Polski rząd "bezkrytyczny"

Zauważyła, że w UE wszyscy "bronią własnych interesów, tylko polski rząd zgadza się bezkrytycznie na wszystkie narzucane nam rozwiązania".

- Niewątpliwie potrzebny jest rząd, który będzie rozumiał, że interesu Polski w UE trzeba bronić tak samo jak robią to Niemcy broniąc swoich interesów gospodarczych i politycznych. Jak robią to Francuzi, jak robi to rząd brytyjski i wszystkie pozostałe państwa. Taki rząd w Polsce jest potrzebny - podkreśliła.

Według niej, PiS jest ugrupowaniem, które docenia to, że jesteśmy w UE.

- Mamy dobre rozwiązania programowe skierowane na to, żeby wykorzystywać jak najlepiej naszą pozycję w Unii - zauważyła.

Konieczne rozliczenie

Kandydatka PiS na premiera uważa, że Polakom należy się rozliczenie ośmioletnich rządów PO i PSL.

- Trzeba, żeby politycy PO i PSL odpowiedzieli wyraźnie Polakom, jak wyglądały rządy za ich czasów. W tej chwili ten rząd nie jest już w stanie niczego zrobić. Oni skoncentrowali się tylko na swoich interesach politycznych - dodała.

W Ropczycach wiceprezes Szydło spotkała się z przedstawicielami pracowników miejscowych Zakładów Magnezytowych. Wcześniej odwiedziła Park Naukowo-Technologiczny w Rzeszowie-Dworzysku. W piątek spotka się jeszcze z mieszkańcami Sędziszowa Małopolskiego.

 

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje