Telewizja Trwam ma konkurenta

Telewizja Trwam ma konkurenta - wieczorną.pl. Rywal katolickiej telewizji nadawanej przez fundację Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka, to spółka z siedzibą w Zielonej Górze.

Została wpisana do rejestru przedsiębiorców niespełna rok temu. Trwam i wieczorna.pl starają się o jedno miejsce na multipleksie cyfrowym.

Reklama

Chcą nadawać program społeczno-religijny. KRRiT nie podaje bliższych informacji o rywalu ojca Tadeusza Rydzyka. Z informacji w mediach wiadomo, że za wieczorną.pl stoi znany w Zielonej Górze, rastafarianin, ekolog i ekonomista, wielbiciel opery, 33-letni Adam Fularz.

Jego budowana od podstaw Radiotelewizja ma nadawać programy przygotowane przez "żydo-taoisto-hinduso-tolteko-buddystów". Tak poinformował w osobiście zredagowanym komunikacie. Ma to być telewizja wielowyznaniowa. Na konkurs, ogłoszony przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, ostatecznie wpłynęło 16 wniosków.

O koncesję na kanał filmowy starają się czterej wnioskodawcy, na edukacyjno-poznawczy ośmiu, dziecięcy - dwóch, w tym TVP. Konkurs najprawdopodobniej zostanie rozstrzygnięty w lipcu lub sierpniu.

Telewizja publiczna zwolni odpowiednie miejsca na multipleksie z końcem kwietnia przyszłego roku. Zagospodarują je nowi koncesjonariusze.

Dowiedz się więcej na temat: papież | Nowy papież | Tadeusz Rydzyk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje