Reklama

Reklama

"To efekt rosnącej roli Polski"

Spekulacje o kandydowaniu Tuska na szefa UE świadczą o rosnącej roli naszego kraju. Tak Radosław Sikorski odpowiada na pytanie czy premier zostanie następcą Jose Barroso.

O tym, że lider PO jest  jednym z możliwych kandydatów na przewodniczącego Komisji Europejskiej mówił wczoraj szef chadeków w Parlamencie Europejskim Joseph Daul.
        

Reklama

Szef polskiej dyplomacji na konferencji prasowej po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej w Krakowie nie chciał konkretnie oceniać szans polskiego premiera. "Mam nadzieję, że koledzy i koleżanki- Europejczycy potwierdzą, iż wtedy, gdy się mówi o naszym premierze jako o kandydacie, to świadczy o rosnącej roli Polski"- mówił Radosław Sikorski.
         

W konferencji prasowej uczestniczyła między innymi szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton oraz  komisarz ds. rozszerzenia i polityki sąsiedztwa - Stefan Fuele. Oboje jednak na to pytanie nie odpowiedzieli, a jedynie się uśmiechnęli.
         

Obecnie przewodniczącym Komisji Europejskiej jest Portugalczyk Jose Manuel Barroso. Jego kadencja kończy się 31 października 2014 roku.

Tomasz Majka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne