"To efekt rosnącej roli Polski"

Spekulacje o kandydowaniu Tuska na szefa UE świadczą o rosnącej roli naszego kraju. Tak Radosław Sikorski odpowiada na pytanie czy premier zostanie następcą Jose Barroso.

O tym, że lider PO jest  jednym z możliwych kandydatów na przewodniczącego Komisji Europejskiej mówił wczoraj szef chadeków w Parlamencie Europejskim Joseph Daul.
        

Reklama

Szef polskiej dyplomacji na konferencji prasowej po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej w Krakowie nie chciał konkretnie oceniać szans polskiego premiera. "Mam nadzieję, że koledzy i koleżanki- Europejczycy potwierdzą, iż wtedy, gdy się mówi o naszym premierze jako o kandydacie, to świadczy o rosnącej roli Polski"- mówił Radosław Sikorski.
         

W konferencji prasowej uczestniczyła między innymi szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton oraz  komisarz ds. rozszerzenia i polityki sąsiedztwa - Stefan Fuele. Oboje jednak na to pytanie nie odpowiedzieli, a jedynie się uśmiechnęli.
         

Obecnie przewodniczącym Komisji Europejskiej jest Portugalczyk Jose Manuel Barroso. Jego kadencja kończy się 31 października 2014 roku.

Tomasz Majka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje