"To jakiś ponury żart pani Sowińskiej"

Platforma Obywatelska nie zrezygnuje z wniosku o odwołanie Ewy Sowińskiej z funkcji Rzecznika Praw Dziecka - zapowiedział szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski.

- W naszym wniosku wykazaliśmy, że człowiek o tak radykalnych poglądach jak pani Sowińska nie może pełnić dalej tej funkcji. Osoba, która skompromitowała urząd, która przez minione dwa lata zajmowała się wieloma kwestiami, ale to co zaniedbała, to tak naprawdę dbanie o prawa naszych polskich dzieciaków, i w tej sprawie decyzje już zapadły - powiedział Chlebowski podczas środowej konferencji prasowej w Toruniu.

Reklama

Zdaniem przewodniczącego klubu PO, nowym argumentem za usunięciem Sowińskiej ze stanowiska są jej ostatnie działania przeciwko inicjatorom uchwały o odwołaniu RPD.

- Ta rozpaczliwa obrona, jakieś rzekome pięćdziesiąt kilka pozwów przygotowanych przeciwko posłom, którzy podpisali się pod wnioskiem o usunięcie pani Sowińskiej ze stanowiska, to jest jakiś ponury żart. Myślę że powinna przestać kompromitować ten urząd - zaznaczył Chlebowski.

Zdaniem posła PO, najlepszym zakończeniem sprawy byłoby podanie się Sowińskiej do dymisji. - Ale jest to rozwiązanie, z którego korzystają ludzie rzeczywiście honorowi, dlatego w tym przypadku na to nie liczę - dodał.

Chlebowski zapowiedział jednocześnie zbadanie prawdziwości informacji o rzekomym wynajęciu przez Ewę Sowińską specjalisty ds. kształtowania jej wizerunku w mediach.

- To jest ciekawe i jeśli wydano na to publiczne pieniądze, to zrobimy wszystko, by zostały oddane. Nie chodzi o to, by zabiegać o popularność w mediach, ale żeby być skutecznym przede wszystkim w ochronie praw dziecka - podkreślił Chlebowski.

- Przez minione dwa lata mieliśmy w Polsce wystarczająco wiele bulwersujących przypadków, gdy w sposób drastyczny łamano prawa dziecka. Ja nigdy nie wiedziałem żadnych interwencji pani Sowińskiej, myślę, że nikt z nas nie wiedział żadnej jej poważnej inicjatywy na rzecz polskich dzieciaków, więc czas na szybkie zmiany - dodał poseł PO.

Dowiedz się więcej na temat: Zbigniew Chlebowski | zbigniew | RPD | żart

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy