Reklama

Reklama

To policja zaatakowała posła Wiplera? Zobacz film

To nie poseł Przemysław Wipler zaatakował policję pod klubem nocnym w Warszawie, ale policjant Piotr J. napadł na posła. Najpierw gazem w twarz, a potem mocnym uderzeniem. Redakcje "Faktu" i "Super Expressu" dotarły do nagrań monitoringu z nocy z 29 na 30 października 2013 roku.

Całkowicie obala on pierwotną wersję policji, a także opis zdarzenia, który znalazł się w akcie oskarżenia - twierdzi "Fakt". Tym samym potwierdza wersję Wiplera, który - stając przed kamerami w zakrwawionej koszulce i z poranioną twarzą i ręką - od początku twierdził, że jest ofiarą, a nie sprawcą. 

Reklama

Film nie pozostawia wątpliwości. Poseł raptem kilkanaście sekund po pojawieniu się przy radiowozie został zaatakowany gazem w twarz. Wcześniej tak samo policjant potraktował innego człowieka - który szedł ulicą zamiast chodnikiem i był pod wpływem alkoholu. Wipler - jak twierdzi - wstał spod muru, by interweniować w jego obronie.

Opisując to zdarzenie, rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek twierdził przed rokiem, że to poseł zaatakował policjantów i jednemu rozdarł nawet mundur. Z nagrania jednak wyraźnie wynika, że nic takiego nie miało miejsca. Nie widać, by Wipler kogokolwiek uderzył lub szarpał.


Dowiedz się więcej na temat: Przemysław Wipler

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy