Reklama

Reklama

Tomasz Lis będzie musiał odejść z Polsatu?

Zygmunt Solorz chce się pozbyć Tomasza Lisa, gdyż anty-PiS-owskie poglądy dziennikarza sprawiają mu kłopoty przy robieniu interesów - tak twierdzi eurodeputowany Samoobrony Ryszard Czarnecki.

Czarnecki informacje dotyczące planowanych wedle jego wiedzy zmianach w prywatnej korporacji medialnej zamieścił w swoim blogu internetowym - pisze "Gazeta Wyborcza".

Reklama

Europoseł napisał m.in., że "niezadowolony z wyjątkowo stronniczego Lisa Zygmunt Solorz chce złowić na jego miejsce Dorotę Gawryluk (obecnie TVP-red.), która miałaby stać się główną gwiazdą "Wydarzeń", ale też miałaby wejść w miejsce Lisa do zarządu Polsatu. Solorz nie jest tylko graczem na rynku medialnym. Ma swoje interesy np. w sektorze energetycznym zależnym od rządu ćwiczonego dzień w dzień przez Tomasza Lisa".

Żadna ze stron nie potwierdza rewelacji europosła Samoobrony. Tomasz Lis nie chciał się wypowiadać w tej sprawie. Dorota Gawryluk jest na urlopie. Rzecznik TVP Jarosław Szczepański powiedział, że "nie zajmuje się komentowaniem informacji z blogu Czarneckiego" - czytamy w "GW".

Bogusław Chrabota, redaktor naczelny Polsatu, zaprzecza i protestuje przeciwko "intrygom i wpuszczaniu mediów w maliny".

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Lis | LIS | Lis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama