Reklama

Reklama

Trwa walka ze skutkami nawałnic

Wielkie sprzątanie czeka dziś mieszkańców Nowej Rudy i Świdnicy na Dolnym Śląsku. Nawałnice, które przeszły nad miastami w sobotę połamały drzewa i zalały piwnice. Burzowo było też w województwie śląskim i zachodniopomorskim. W kilku miejscach od uderzenia piorunów zapaliły się budynki.

Dolny Śląsk

Najwięcej zniszczeń nawałnica wyrządziła w Nowej Rudzie - Słupcu. Tam z brzegów wystąpił potok Dzik. Woda wdarła się do piwnic wielu domów, a także zalała jeden z supermarketów. Wciąż nieprzejezdna jest ul. Radkowska w kierunku Ścinawki, a także droga do Bożkowa, gdzie obsunęła się pokopalniana hałda.

Reklama

W Świdnicy wiatr łamał drzewa, padał też grad wielkości ziaren grochu, zalane zostały piwnice w kilkudziesięciu domach.

Dzisiaj na Dolnym Śląsku od rana pada intensywny deszcz i tak ma być do południa. Jednak meteorolodzy odwołali już ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami.

Śląskie

Liczne burze pojawiły się tej nocy także na Śląsku. W kilku miejscach od uderzenia piorunów zapalały się budynki. W okolicy Zawiercia trwa dogaszanie pożaru stodoły, która zapaliła się po przejściu nad ranem w tym rejonie burzy z piorunami.

W regionie trwa także sprzątanie po piątkowej burzy w okolicach Bielska-Białej. W ciągu niespełna 30 minut spadło tam ok. 20 litrów deszczu na metr kwadratowy; grad miał wielkość ziaren fasoli. Ulicami i chodnikami popłynęły wartkie strumienie wody. Woda zalała niektóre fragmenty dróg, na kilkadziesiąt minut utrudniając kierowcom jazdę.

Zachodniopomorskie

Połamane drzewa, wybite studzienki kanalizacyjne, zalane piwnice i zniszczone dachy kilku budynków - to efekt potężnej nawałnicy, która przeszła w sobotę nad Koszalinem. Ze skutkami nawałnicy walczyło tam kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Burze, które przeszły nad Pomorzem Zachodnim, pozbawiły prądu ponad sześć tysięcy mieszkańców, głównie w południowych powiatach regionu.

Synoptycy ostrzegają

Deszczu i burzy należy spodziewać się dzisiaj wszędzie. Najmniej gwałtowne mają być na zachodzie. W pasie centralnym i wschodnim mogą dać się porządnie we znaki. Już późnym popołudniem wzdłuż wschodniej granicy może solidnie zagrzmieć.

Podczas burz wiatr będzie wiał nawet z prędkością 120 km/h, niewykluczony jest też grad, a nawet lokalne trąby powietrzne.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Dolny Śląsk | piwnice | budynki | sprzątanie | Świdnica | drzewa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje