​Tusk do seniorów: Dzięki wam czujemy, że rodzina jest kompletna

"Dzięki wam czujemy, że polska rodzina jest kompletna" - zwrócił się do przedstawicieli Uniwersytetów Trzeciego Wieku premier Donald Tusk podczas spotkania wigilijnego. Rada Ministrów przyjęła we wtorek pakiet rozwiązań dotyczących osób starszych.

Tusk podkreślił, że podjęte przez rząd decyzje powinny uczynić codzienne życie starszych Polek i Polaków "trochę łatwiejszym, trochę bardziej komfortowym". "Wiem, że nie zawsze z tym jest tak dobrze, jak powinno" - mówił. "Nie jest to wigilijny prezent, to jest nasza robota, nasz obowiązek" - zaznaczył premier.

"Polscy seniorzy (...) są nam potrzebni nie tylko na co dzień, ale szczególnie wtedy, kiedy zasiadamy przy wigilijnym stole. Widzimy bardzo wyraźnie, że życie bez naszych babć i dziadków nie miałoby sensu, nie byłoby go. Nas by nie było bez was - mówił Tusk. - Właśnie przy stole wigilijnym, kiedy patrzymy na cieszące się dzieciaki, to przede wszystkimi widzimy, jak potrzebna jest cała rodzina i jak bardzo potrzebni są nam ci najstarsi w naszej rodzinie".

Reklama

Na wtorkowym posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła pakiet dla seniorów. Składają się na niego założenia Długofalowej Polityki Senioralnej na lata 2014-2020, program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020 oraz program "Solidarność pokoleń - działania dla zwiększenia aktywności zawodowej osób w wieku 50+".

Dowiedz się więcej na temat: Donald Tusk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje