Tusk: Nigdy nie brałem pożyczki od CDU

Nigdy nie brałem żadnej pożyczki od CDU - ani jako szef KLD, ani jako zwykły obywatel, ani jako lider PO - powiedział we wtorek premier Donald Tusk odnosząc się do oskarżeń Pawła Piskorskiego.

- Nie brałem żadnej pożyczki od CDU. Nigdy - ani jako szef KLD, ani jako zwykły obywatel, ani później, jako lider PO - zaznaczył premier.

Tusk podkreślił, że nie może pójść na drogę sądową w trybie wyborczym z Piskorskim lub szefem Twojego Ruchu Januszem Palikotem, gdyż nie ma przepisów, które to umożliwiają. - Tryb wyborczy dotyczy kandydatów. Ja nie kandyduję w tych wyborach - zaznaczył premier.

Reklama

Premier powiedział, że o dalszym postępowaniu zdecyduje po lekturze książki Piskorskiego. Zastrzegł jednak, że ewentualne kroki prawne mogą zostać podjęte po zakończeniu kampanii wyborczej.

Oskarżenia wobec Kongresu Liberalno-Demokratycznego, którego liderem na początku lat 90. był Tusk, wysunął Paweł Piskorski, b. polityk PO, a wcześniej sekretarz generalny KLD. "Dla mnie jest oczywiste, że CDU wspierało finansowo KLD" - twierdzi w tygodniku "Wprost", który przytacza fragmenty książki pt. "Między nami Liberałami" - wywiadu-rzeki przeprowadzonego przez dziennikarza Michała Majewskiego.

DZIKI KRAJ: Premier Donald Tusk na posiedzeniu rządu skomentował także plotkę o ciąży córki

Dowiedz się więcej na temat: Donald Tusk | Paweł Piskorski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje