Tusk: Robiliśmy błędy, ale saldo 10 lat w UE jednoznacznie pozytywne

Rządzący, łącznie z naszym rządem, robili błędy, nie wszystko wychodziło tak jak byśmy chcieli, ale saldo 10 lat w UE jest chyba jednoznacznie pozytywne - powiedział we wtorek premier Donald Tusk prezentując raport "10 lat Polski w Unii Europejskiej".

- Przyzwyczailiśmy się do tego pozytywnego fenomenu jakim jest obecność Polski w UE (...). To jest według Polaków dobre 10-lecie ze wszystkimi problemami życia codziennego, ze wszystkimi kłopotami wynikającego z tego, że startowaliśmy z niskiego pułapu - mówił Tusk.

Premier przypomniał, że wciąż są głosy kwestionujące sens przystąpienia Polski do UE, ale jest ich coraz mniej. Jak podkreślił to też w skali europejskiej pozytywny fenomen. Nie przypadkowo odsetek obywateli zadowolonych z tego faktu, że jesteśmy w UE jest większy niż gdziekolwiek indziej w Europie - wskazał szef rządu.

Reklama

252-stronicowe opracowanie przygotowane z okazji 10 rocznicy polskiej akcesji do UE podzielono na dwie główne części. Pierwsza, krótsza dotyczy politycznego wymiaru członkostwa naszego kraju w UE, druga zdecydowanie bardziej rozbudowana zatytułowana jest "Gospodarczy wymiar członkostwa Polski w UE: jak Europa zmieniła Polskę".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje