Reklama

Reklama

Tusk: W klubie PO będzie długa dyskusja nad projektem ws. uboju rytualnego

W klubie PO będzie jeszcze długa dyskusja nad rządowym projektem dopuszczającym ubój rytualny; chcę aby posłowie Platformy przyjęli jednolite stanowisko czy opowiadają się za projektem czy przeciwko - powiedział w czwartek premier Donald Tusk.

- Będziemy szukali wszystkich możliwych danych co można zrobić żeby w przepisach i praktyce znalazły się działania, które oszczędzają zwierzętom niepotrzebnych cierpień. Wiem, że w klubie Platformy będzie jeszcze długa dyskusja. Prosiłem dzisiaj wszystkie posłanki i posłów, żeby zastanowili się za stanowiskiem albo w tę, albo we w tę, ale jednolitym - powiedział Tusk dziennikarzom po czwartkowym posiedzeniu klubu PO. Posłowie Platformy rozmawiali na nim m.in. o sprawie rządowego projektu dopuszczającego ubój rytualny.

Reklama

Dopytany co będzie jeśli niektórzy posłowie PO opowiedzą się przeciw projektowi, premier odpowiedział: "Przeżyjemy. To byłaby jedna z tych porażek, które by nie powodowały, że płaczę".

- Szczerze powiedziawszy, gdybym nie był premierem i nie czuł się odpowiedzialny za rynek pracy i za powodzenie polskich przedsiębiorstw, to pewnie w odruchu serca głosowałbym przeciwko jakiejkolwiek krzywdzie wobec zwierząt. Czasami mamy do czynienia z bardzo nieprzyjemnymi alternatywami. Jako szef rządu namawiam, żeby dbać o miejsca pracy, każde jest bezcenne - powiedział premier.

Podkreślił, że koalicyjne PSL - opowiadające się za projektem dopuszczającym ubój rytualny - rozumie dylemat PO w głosowaniu nad tym projektem. - To jest jedno z tych głosowań, gdzie każdy będzie miał do końca różne wątpliwości - ocenił szef rządu.

Wcześniej marszałek Sejmu Ewa Kopacz poinformowała, że planowane dotychczas na piątek głosowanie nad rządowym projektem odbędzie się na lipcowym posiedzeniu Sejmu. Decyzje tę uzasadniała koniecznością otrzymania opinii MSZ do projektu po tym, gdy komisja rolnictwa w czwartek zaakceptowała jeszcze poprawkę do rządowej propozycji.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Donald Tusk | rząd Donalda Tuska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy