Utrudnienia na drogach

Dziś ostatni dzień wakacji. Na drogach można spodziewać się wzmożonego ruchu związanego z powrotami z wypoczynku. Nie wszędzie drogowcy zdążyli zakończyć prowadzone prace. Których miejsc najlepiej unikać, jakie objazdy wybrać, by szybko i bezpiecznie wrócić do domu? - doradzają reporterzy RMF FM. 

Zachodniopomorskie

Reklama

Największe utrudnienia kierowcy napotkają na krajowej "trójce" prowadzącej znad morza na południe kraju. Na tej trasie, między Szczecinem a Gorzowem Wielkopolskim, w miejscowości Pyrzyce trwa remont drogi na całej długości miasta. W godzinach popołudniowych oraz w weekendy już kilka kilometrów przed Pyrzycami tworzą się korki.

Policjanci podpowiadają objazd. W Żabowie należy skręcić w lewo do Ryszewa i potem drogą ze Stargardu Szczecińskiego można dojechać do Pyrzyc, omijając remontowaną drogę.

Pomorskie

Największe kłopoty czekają kierowców na krajowej "siódemce" Gdańsk-Warszawa. W kilku miejscach samochody kierowane są na objazdy, ale najpoważniejsze problemy napotkacie w Kiezmarku, gdzie remontowany jest most na Wiśle. Tam często ustawiają się wielokilometrowe korki.

By ich uniknąć najlepiej kierować się z Gdańska na Tczew, Malbork i Elbląg.

Sporych utrudnień kierowcy mogą spodziewać się także na rondzie we Władysławowie.

Kujawsko-pomorskie

Na poważniejsze remonty, a tym samym utrudnienia drogowe natkniecie się na krajowej "piątce" Bydgoszcz - Świecie - to fragment trasy na wybrzeże. Modernizowany jest także odcinek trasy między Osielskiem a Borównem - tam wprowadzony ruch wahadłowy, trzeba zwolnić do 50km/h.

Utrudnienia także na "jedynce" w miejscowości Nowe-Gniew (na granicy z województwem pomorskim) - wymieniana jest tam nawierzchnia.

Kujawsko-pomorska policja już od piątku prowadzi wzmożone kontrole. Szczególnie sprawdzane są autokary przewożące dzieci.

Wielkopolskie

Najwięcej kłopotów sprawi kierowcom przejazd drogą krajową nr 24 prawie na całej długości (Poznań - Gorzów Wlkp.) Drogowcy naprawiają nawierzchnię, budują pobocza i skrzyżowania; trzeba zwolnić, a w kilku miejscach samochody przepuszczane są wahadłowo.

Na krajowej "jedenastce" sporo zwężeń pomiędzy Poznaniem a Kórnikiem - trzeba uważać, bo to odcinek, na którym kierowcy lubią się rozpędzać.

Łódzkie

Tradycyjnie największe utrudnienia panują na "jedynce" w Krośniewicach. Tam niemal zawsze tworzą się ogromne korki, ponieważ w miejscowości krzyżują się trasy nr 1 i 2. By nie stać w zatorze, jadący z północy powinni skręcić przed Krośniewicami na Kutno i przez Piątek dojechać do Łodzi. Jadący "dwójką" z Poznania mogą ominąć Krośniewice skręcając na Łęczycę. Objazd jest długi ale nie stoi się w korku.

Problemy także na obwodnicy ozorkowskiej (części "jedynki") ze względu na remont sygnalizacji.

Kłopoty także na drodze nr 8 Jadwigów - Olbórz - na tym odcinku jeden pas jezdni został wyłączony z ruchu.

Dolnośląskie

Spore problemy spotkają kierowców podróżujących dolnośląskim odcinkiem autostrady A-4. Na odcinku Jadwisin-Zjazd Złotoryjski, ruch odbywa się tylko jedną stroną jezdni. Podobne utrudnienia panują na odcinkach: Nowa Wieś Legnicka-Wądroże Wielkie oraz węzeł Wądroże Wielkie - Budziszów, Kąty Wrocławskie - Wrocław.

Na ok. 4-kilometrowym odcinku krajowej "czwórki" Jędrzychowice - Żarska Wieś obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Wyłączony z ruchu jest tam modernizowany most. Ruch odbywa się mostami tymczasowymi, zlokalizowanymi obok modernizowanego.

Śląskie

Największe kłopoty powoduje remont skrzyżowania drogi krajowej nr 1 z drogą nr 78 w Siewierzu. (Remont potrwa do listopada!). Aby ominąć korki, jadącym z Warszawy radzimy skręcić w miejscowości Brudzowice i jechać przez Dziewki do Siewierza - tam kierować się znakami informującymi o objeździe.

Jadącym z Katowic polecamy zjechać z "jedynki w miejscowości Podwarpie i jechać do Siewierza, a następnie drogami w kierunku Zawiercia i Myszkowa. Tam znajdują się już tablice informujące o objazdach.

Małopolskie

Największe problemy kierowcy natkną się na krajowej "czwórce" Kraków - Tarnów. Między Targowiskiem a Wieliczką trwa remont nawierzchni. Kierowcy w kilku miejscach mogą tam utknąć w korkach.

Objazd dla jadących z Tarnowa do Krakowa: w Targowisku należy skręcić na Niepołomice i dalej przez Nową Hutę dojechać Krakowa. Można też w Łapczycy skręcić na Gdów, dalej na Trąbki i przez Wieliczkę wjedziemy do Krakowa.

Świętokrzyskie

Najpoważniejsze kłopoty, spowodowane zamknięciem obwodnicy Kielc - czekają kierowców na trasie nr 7. Na remontowanym odcinku układana jest ostatnia warstwa nawierzchni, która musi być kładziona jednocześnie na całej szerokości.

Objazd poprowadzono ulicami Kielc i tam trzeba odstać kilkadziesiąt minut w korkach. Radzimy kierowcom samochodów osobowych, by jadąc w stronę Warszawy - nie czekając na oznakowany objazd - zjeżdżali do Kielc już pierwszym zjazdem i dalej kierowali się znakami na Warszawę.

Podkarpackie

Spore korki tworzą się tradycyjnie na drogach wiodących z Bieszczad - największe w Lesku, gdzie małe rondo nie jest w stanie obsłużyć większego ruchu.

Tłoczno może być również na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 9 (prowadzi od granicy w Barwinku) i 28 (trasa na Kraków) w Miejscu Piastowym koło Krosna. Na skrzyżowaniu nie ma sygnalizacji świetlnej, trzeba więc tam być szczególnie ostrożnym.

Dowiedz się więcej na temat: drogowcy | objazdy | trasy | kłopoty | problemy | remont | objazd | korki | kierowcy | utrudnienia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje