"W Warszawie jest pełno plotek. Sikorski odchodzi przez taśmy"

​Radosław Sikorski jest obciążeniem dla Platformy Obywatelskiej i żegna się z polityką przez aferę podsłuchową. Tak polityk Prawa i Sprawiedliwości, Witold Waszczykowski, ocenia rezygnację byłego ministra spraw zagranicznych z kandydowania w październikowych wyborach.

Witold Waszczykowski w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową sugeruje, że PO wie o kolejnych nielegalnych nagraniach z udziałem Radosława Sikorskiego. "To musiało się tak skończyć. W Warszawie jest pełno plotek, że istnieje kolejne nagranie rozmowy Radosława Sikorskiego tym razem z bardzo bogatym i wpływowym biznesmenem" - mówi Waszczykowski, były wiceminister spraw zagranicznych. 

Reklama

Polityk Prawa i Sprawiedliwości zauważył, że Radosław Sikorski zasłużył na szybsze pożegnanie się z polityką." Przez lata zachowywał się brutalnie i megalomańsko. Pracował, żeby mieć mnóstwo wrogów. Był złym ministrem spraw zagranicznych. Jego porażka i polityczny koniec jest zasłużony" - podkreśla Waszczykowski. 

W szeregach PiS nastroje są utrzymane w klimacie słów Waszczykowskiego. Tak sprawę komentuje Ryszard Czarnecki:

Wenderlich: Nie wierzę w odejście Sikorskiego z polityki

Jerzy Wenderlich z Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie wierzy z kolei w odejście Radosława Sikorskiego z polityki. Wenderlich uważa, że były szef MSZ może na przykład włączyć się do polityki międzynarodowej. 

"Kiedy słyszę o odejściu Radosława Sikorskiego z polityki, to ja żadnej łzy nie ronię, bo nie wierzę w jego odejście polityczne - jest to tylko jego decyzja o zakończeniu kariery parlamentarnej" - powiedział Jerzy Wenderlich. Poseł SLD dodał, że osoba tak dynamiczna jak Radosław Sikorski będzie z całą pewnością obecna w przestrzeni publicznej krajowej lub międzynarodowej.

Radosław Sikorski pełnił ostatnio funkcję marszałka Sejmu. Zrezygnował z niej po ujawnieniu akt afery podsłuchowej, w którą był zamieszany. Wcześniej, przez 7 lat, był w rządzie Donalda Tuska ministrem spraw zagranicznych. Od 2010 jest także wiceprzewodniczącym PO.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje