We wtorek plan zagranicznych wizyt prezydenta

Reporter PAP dowiedział się, ze źródeł zbliżonych do prezydenta, że w najbliższy wtorek Kancelaria Prezydenta oficjalnie ogłosi plan wizyt zagranicznych Andrzeja Dudy. Plan ma obejmować 100 pierwszych dni urzędowania.

Przed zaprzysiężeniem w zeszłym tygodniu prezydent Duda był pytany, do których państw będzie chciał się udać z pierwszymi wizytami.

Polityka realna

Reklama

- Chcę prowadzić politykę realną, merytoryczną, a nie rytualną. Nie chodzi o to, żeby odbywać rytualne spotkania, z których nic nie wynika. Mam w planach kilka wizyt i nie chciałbym, abyśmy, w symbolicznym ujęciu, przywiązywali się specjalnie do tego, które spotkanie będzie pierwsze. Traktuję to bardziej pragmatycznie - powiedział.

Najważniejsze kierunki

- Chciałbym, aby w ciągu pierwszych 100 dni udało się wskazać na najważniejsze międzynarodowe wektory mojego działania, zarówno w przestrzeni środkowoeuropejskiej, największych krajów Unii, jak i globalnej  - podkreślił prezydent.

Kierunek: Nowy Jork

Duda zapowiedział , że we wrześniu będzie na 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

- Tam planuję spotkania z partnerami z dalszych części świata. Są również planowane ważne wizyty głów państw w Polsce. Pierwsze trzy miesiące będą dla mnie bardzo aktywnym okresem - powiedział Andrzej Duda.

Według medialnych doniesień wśród pierwszych stolic, które odwiedzi prezydent Duda, mogą być m.in. Berlin, Paryż czy stolice państw bałtyckich. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje