Wicepremier Morawiecki: W ubiegłym roku przekazaliśmy uchodźcom 43 mln zł

Według Mateusza Morawieckiego, Polska przekazała w ubiegłym roku 43 mln zł na pomoc uchodźcom. "To cztery razy więcej niż wcześniej. W bieżącym i przyszłym roku chcemy zwiększyć tę kwotę" - zapowiedział w poniedziałek wicepremier.

Mateusz Morawiecki był pytany przez dziennikarzy o kwoty przeznaczane przez Polskę dla uchodźców po uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze (Dolnośląskie).

Reklama

„W ostatnim roku podnieśliśmy kwotę pomocy dla uchodźców do 43 mln zł, w bieżącym i przyszłym roku chcemy zwiększyć kwotę przeznaczoną na uchodźców” – mówił wicepremier. Dodał, że pieniądze przeznaczane są na pomoc dla szpitali oraz działalność humanitarną.

„Szkolimy też policjantów, nasi policjanci i żołnierze są w kilku krajach. Pomagają m.in. w zapewnieniu spokoju w obozach dla uchodźców, by nie dochodziło tam do niepotrzebnych napięć” – podkreślił Morawiecki. Dodał, że może zadeklarować, iż pomoc uchodźcom przekaznywana przez polski rząd będzie co roku wyższa.

„A jeżeli mówimy o środkach finansowych, to należy pamiętać, że pomoc jednemu człowiekowi na miejscu – w Syrii czy Afryce Północnej jest tańsza niż po przyjeździe do Europy” – zauważył wicepremier.

Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Morawiecki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje