Reklama

Reklama

Wizyta Davida Camerona w Polsce: Komentarze w brytyjskiej prasie

Brytyjskie media odnotowują, że premier David Cameron nie uzyskał w Warszawie zgody na swój postulat odcięcia unijnych imigrantów na 4 lata od pełni brytyjskich zasiłków. Komentatorzy podkreślają, że to już kolejne takie fiasko w minionych dniach, po wizytach w Bułgarii i Rumunii.

Większość postulatów odwiedzającego Warszawę premiera Davida Camerona w sprawie zmian w Unii Europejskiej nie wzbudza w Polsce zastrzeżeń.

Reklama

Telewizja BBC zwraca uwagę jednak na jego wykrętną odpowiedź na pytanie swojej korespondentki o stan rokowań w najważniejszej kwestii odcięcia unijnych imigrantów na 4 lata od pełni brytyjskich zasiłków.

Premier mówił o "znacznej wspólnocie stanowisk" w wielu sprawach i trudnościach w innych, choć - jak podkreślał - "wszyscy są gotowi do dalszej pracy i do wypracowania porozumienia."

BBC cytuje jednak również premier Szydło, która na tej samej konferencji prasowej mówiła jasno, że "Polska i Wielka Brytania nie zgadzają się w pewnych sprawach".

Młodzi warszawiacy z pokolenia, które masowo wyjeżdża do pracy na Wyspach, poparli w zupełności stanowisko polskiego rządu.

Jedna wypowiedź potwierdziła obawy brytyjskich eurosceptyków, że cały projekt wstrzymania na 4 lata dostępu do pełni zasiłków i tak nie wpłynie w najmniejszym stopniu na poziom imigracji.

"Nie uważam, że to jest coś, co powstrzyma ludzi przed wyjazdem. Może będą chcieli pozostać tam dłużej"- powiedziała BBC młoda warszawianka.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne