​Włosi chcą wyjaśnień w sprawie zatrzymanych kiboli Lazio

Do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych trafiła nota włoskiego MSZ w sprawie zatrzymanych w Warszawie niemal 150 kibiców Lazio Rzym. Włosi domagają się informacji w ich sprawie. Ośmiu pseudokibiców zostało już w Polsce skazanych na karę więzienia za napaść na policjantów.

Część politycznych ugrupowań we Włoszech ostro potępiła zatrzymania. Jak usłyszał w MSZ reporter radia RMF FM, ministerstwo zwróci się do policji, by ustosunkowała się do prośby Rzymu.

Reklama

Przed meczem pseudokibice Lazio oraz dziewięciu Polaków, dwaj Duńczycy oraz Brytyjczyk, Czech i Albańczyk zostali zatrzymani za zakłócanie porządku publicznego, czynną napaść na policjanta, udział w zbiegowisku i naruszenie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Za przestępstwa i wykroczenia przed sądem stanęło 119 osób. 15 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Osiem skazano na kary więzienia i spędzą za kratami od trzech do sześciu miesięcy. Trzech pseudokibiców usłyszało natomiast wyroki pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Największa grupa została skazana na zapłacenie grzywny za zakłócanie porządku - od 400 złotych do prawie 2 tys. Na większość zatrzymanych kibiców Lazio został też nałożony zakaz stadionowy.

Pikieta przed polską amabasadą

W sobotę wieczorem przed polską ambasadą w Rzymie pikietowało około 70 osób. Kibice Lazio i bliscy zatrzymanych domagali się ich uwolnienia. Sprawą zajęli się także politycy. Szefowa dyplomacji Emma Bonino zapewniła, że śledzi rozwój wydarzeń w Warszawie. Informacji o sytuacji zatrzymanych zażądało także w parlamencie małe prawicowe ugrupowanie Bracia Włoch.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: Ministerstwo Spraw Zagranicznych | kibice | zatrzymanie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje