Reklama

Reklama

Woda zalewa południową Polskę

Poprawia się sytuacja powodziowa na Podhalu. Stan rzek opadł poniżej wartości alarmowych, ale nadal utrzymuje się powyżej ostrzegawczych.

Niestety deszcz ciągle pada, choć opady nie są tak intensywne, jak wczoraj. W regionie trwa szacowanie strat. Już wiadomo, że będą to dziesiątki milionów złotych.

Reklama

STAN WÓD W MAŁOPOLSCE - 24.07, GODZ. 8 (KOMUNIKAT)

- Mieszkańcy Zakopanego chwilowo mogą odetchnąć; po wczorajszej powodzi woda w rzekach idzie w dół. Na szczęście nie sprawdziły się prognozy, według których w nocy na jeden metr kwadratowy miało spaść do 50 litrów wody. Gdyby tak się stało, aż trudno wyobrazić sobie co by się tu działo - relacjonuje zakopiański reporter RMF FM. Według obliczeń, pod Tatrami spadło o połowę deszczu mniej.

Ale i tak wczorajsze opady sprawiły, że zniszczenia są ogromne. Podmytych jest kilka dróg, podtopionych kilkadziesiąt budynków. Zamknięte są trzy mosty na rzece Białce w Brzegach, Jurgowie i Krempachach. Przynajmniej dwa z nich będą wymagały poważnego remontu.

W Jurgowie rzeka porwała przyczółek mostu i powstała kilkumetrowa wyrwa. Most jest nieprzejezdny, więc jedyne połączenie z resztą gminy i z całym krajem jest teraz przez... Słowację. Mieszkańcy Jurgowa zostali też bez prądu.

- Straty są duże - przyznaje wójt gminy Bukowina Tatrzańska Sylwester Pytel. Wstępnie oszacowaliśmy je na milion złotych. Padł transformator wysokiego napięcia, most jest uszkodzony i mamy problemy z ujęciem wody - wylicza.

Cały czas monitorowana jest sytuacja w Nowej Białej, gdzie szkody spowodowane obfitymi deszczami są największe. Tam droga wciąż jest nieprzejezdna. Z powodu dużego naporu wody, został uszkodzony most na drodze z Nowej Białej do Krempach.

Ale synoptycy ostrzegają, że to nie koniec opadów deszczu. Niestety, po południu ma znów mocno padać.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Polsko! | opady | most | wody | woda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy