Reklama

Reklama

Wstrzymane zapomogi z funduszu strajkowego dla nauczycieli spoza ZNP

Społeczny komitet strajkowy nadzorujący wypłaty rekompensat z funduszu strajkowego dla nauczycieli podjął decyzję o wstrzymaniu pomocy finansowej dla tych, którzy nie są członkami Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Społeczny komitet strajkowy, który jest odpowiedzialny za wypłatę pieniędzy, uzasadnia swoją decyzję tym, że cały czas czeka na decyzję samorządów, czy za czas strajku nauczycielom zostaną wypłacone pieniądze. W tej sprawie negocjacje z władzami prowadzi ZNP.

Reklama

Komitet chce ustalić jasne zasady, na jakich będą wypłacane środki dla potrzebujących. We wtorek ustalił kryteria wypłaty zapomóg w wysokości maksymalnie pięciuset złotych. - Zasady takie, że strajkował co najmniej 5 dni, nie otrzymał pieniędzy za ten okres strajku, jednocześnie jest w trudnej sytuacji materialnej - mówi Krystyna Starczewska, przewodnicząca komitetu.

Obecnie na koncie komitetu jest blisko 8 milionów złotych, co umożliwi wypłacenie wsparcia dla ponad 15 tysięcy osób. Zbiórka środków dalej trwa. "Zamiast na kwiaty na koniec roku warto wpłacić na fundusz dla strajkujących" - apeluje przewodnicząca komitetu.

Grzegorz Kwolek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne