Wypadek busa z zespołem Spirituals Singers Band

Bus, którym jechali artyści z zespołu Spirituals Singers Band, rozbił się w czwartek rano na drodze krajowej nr 2, między Kałuszynem a Siedlcami (woj. mazowieckie). Zginął 66-letni Włodzimierz Szomański, założyciel grupy, a sześć osób zostało rannych, w tym jedna ciężko.

Do wypadku doszło w czwartek około godz. 8.30. Kierowca busa, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, zjechał na pobocze i uderzył w barierki (jedna z nich przeszła przez środek pojazdu).

W sumie busem podróżowało, wraz z kierowcą, osiem osób. Siedem z nich zostało rannych, jedna, 66-letni Włodzimierz Szomański, zmarła w szpitalu. 

Reklama

Prowadzący pojazd mężczyzna był trzeźwy.

Jak powiedziała TVN24 kom. Alicja Śledziona, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, prawdopodobnie na drogę przed busem wybiegł pies.

Z powodu wypadku nie odbędzie się zaplanowany na dziś koncert w Sanktuarium Św. Józefa w Siedlcach.

Kilka słów o zespole Spirituals Singers Band

Grupa  Spirituals Singers Band świętowała ostatnio jubileusz 35-lecia, śpiewając na koncertach galowych standardy muzyki jazzowej, gospelowej, a także piosenki Beatelsów w aranżacji Włodzimierza Szomańskiego, uhonorowanego medalem Gloria Artis za zasługi dla polskiej kultury.

W swojej wieloletniej karierze zespół występował w Polsce i za granicą, na prestiżowych festiwalach, m.in. Jazz Jamboree, Wratislavia Cantans czy na festiwalu w Sopocie. Nagrywał płyty z różnorodnym repertuarem.

Muzycy, obwołani w latach 90. ubiegłego wieku najlepszą polską jazzową grupą wokalną, nie odmawiali także udziału w koncertach charytatywnych, jeden z programów dedykowali Janowi Pawłowi II.

Najbardziej znanymi - obok śpiewaka i kompozytora Włodzimierza Szomańskiego - członkami Spirituals Singers Band są Olga Bończyk i Janusz Cedro, którzy po rozstaniu z zespołem z sukcesem kontynuują kariery solowe.

Więcej na temat wypadku w serwisie raportdrogowy.interia.pl

Dowiedz się więcej, kliknij!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje