Wyrok za molestowanie dzieci

Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał we wtorek 38- letnią Annę P. z Pruszcza Gdańskiego na 10,5 roku więzienia za seksualne wykorzystywanie trójki jej dzieci w wieku 5, 6 i 11 lat.

Dwóch oskarżonych mężczyzn w tej sprawie - 37-letni Jacek B. oraz 36-letni Zbigniew Sz. - dostało wyroki po 10 lat więzienia.

Reklama

Według prokuratury, kobieta za alkohol i pieniądze pozwalała mężczyznom wykorzystywać seksualnie jej dzieci.

Wymierzone kary są wyższe od tych, jakich żądała prokuratura. Dla kobiety domagała się ona kary 8,5 roku więzienia, a dla mężczyzn po 8 lat więzienia.

Ze względu na dobro pokrzywdzonych dzieci sąd utajnił uzasadnienie wyroku. Zabronił także podawania imion dzieci.

Sąd uznał oskarżonych za winnych tego, że działając ze szczególnym okrucieństwem gwałcili i molestowali seksualnie małoletnie dzieci. Według prokuratury, Anna P. za alkohol i pieniądze pozwalała obu mężczyznom, z których jeden był jej konkubentem, a drugi znajomym, wykorzystywać seksualnie swoje dzieci.

- Jestem niewinna i nigdy się do tego nie przyznam. Nic dzieciom nie zrobiłam - powiedziała dziennikarzom po wyjściu z sali Anna P.

Obrońca oskarżonej Andrzej Car zapowiedział złożenie apelacji od wyroku. - Kara jest za surowa. Ja wnosiłem o uniewinnienie. Była fatalną, złą matką, ale za to została już ukarana przez sąd rodzinny odebraniem praw rodzicielskich. Piła, nie opiekowała się dziećmi, nie wychowywała ich - dodał.

Gehenna dwóch dziewczynek i chłopca, rozpoczęta w marcu 2001 r. zakończyła się po roku. Trafili oni wtedy do pogotowia opiekuńczego, później do rodzin zastępczych, a jedno dziecko pod opiekę ojca. Nowi opiekunowie zauważyli nietypowe zachowania rodzeństwa. Dzieci przesłuchano w obecności psychologa, który uznał ich zeznania za wiarygodne.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje