Zabójstwo Iwony Cygan: Odrzucono wniosek rodziny

Sąd Okręgowy w Rzeszowie odrzucił argumentację pełnomocnika rodziny zamordowanej Iwony Cygan, w której zarzucał on sędziemu referentowi m.in. faworyzowanie jednej ze stron procesowych. SO postanowił, że sędzia referent zostaje w składzie orzekającym ws. zabójstwa Cygan.

Jak poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka Sądu Okręgowego w Rzeszowie sędzia Marzena Ossolińska-Plęs pełnomocnik rodziny Iwony Cygan złożył wniosek o przekazanie sprawy zabójstwa kobiety, do innego, równorzędnego sądu. Chcieli tego bliscy zamordowanej, ponieważ - jak argumentowali - stracili zaufanie do rzeszowskiego sądu okręgowego.

Reklama

Pełnomocnik wskazywał we wniosku na faworyzowanie przez sędziego referenta jednej ze stron procesu i stronniczość w podejmowanych przez niego działań procesowych.

Sędzia referent złożył oświadczenie w tej sprawie. Sąd Okręgowy w Rzeszowie po zapoznaniu się z nim oraz wszystkimi dokumentami uznał, że nie ma podstaw, by odsuwać sędziego od orzekania w tej sprawie.

Rzeczniczka dodała, że sąd nie zdecydował jeszcze, czy przychylić się do sugestii pełnomocnika o wystąpienie do SN o przekazanie sprawy innemu sądowi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy