Zakopane: Pożar hotelu ugaszony, goście mogą wracać

Strażacy zakończyli gaszenie pożaru hotel Belvedere w Zakopanem, który wybuchł w nocy na poddaszu obiektu. Spaleniu uległo około 800 metrów kwadratowych dachu. Goście mogą wrócić do części, której nie objął pożar - zapewnia kierownictwo hotelu.

Pożar rozpoczął się na najwyższych kondygnacjach budynku około godz. czwartej. Do innych hoteli ewakuowano 401 gości oraz personel; nikomu nic się nie stało.

Reklama

- Na szczęście znaczna część hotelu nie ucierpiała. Goście mogą wracać do 130 nienaruszonych pokoi - powiedziała Małgorzata Chechlińska z hotelu. Dodała, że goście, którzy zdecydują się na przerwanie wypoczynku i powrót do domu, otrzymają zwrot pieniędzy za niewykorzystane dni.

- Jedna część, tak zwana część stara, będzie nieczynna i zaczniemy od dzisiaj jej odbudowę. Nowa część hotelu, czyli większość pokoi, nie ucierpiało - powiedziała Chechlińska reporterowi RMF FM.

Czynna jest restauracja oraz część rekreacyjna.

Poza nadpaloną i zalaną podczas akcji gaśniczej częścią, hotel zaczyna funkcjonować normalnie.

Jak wyjaśnił Sebastian Woźniak rzecznik małopolskiej straży, akcja gaśnicza była trudna z uwagi na skomplikowaną konstrukcję dachu. Ze względu na duże zadymienie, strażacy musieli używać aparatów tlenowych.

W akcji gaśniczej brało udział 25 zastępów straży pożarnej, to jest około 100 strażaków.

Dogaszanie pożaru hotelu w Zakopanem - zobacz zdjęcia w RMF24

Do akcji gaśniczej ściągnięto posiłki z Nowego Targu oraz sprzęt z Krakowa. Na razie nie wiadomo, jak doszło do wybuchu pożaru.

Pojawiło się kilka teorii na temat tego, co mogło wywołać pożar. Jedna z nich mówi, że ogień zaprószył nieostrożny gość, który zasnął z zapalonym papierosem. Równie prawdopodobny jest pożar od kominka lub zwarcie instalacji elektrycznej. Strażacy nie chcą jeszcze tego rozstrzygać.

Czterogwiazdkowy hotel Belvedere był pełen gości na okres świąteczno-noworoczny. Obiekt jest położony w sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego, u wylotu Doliny Białego. Hotel dysponuje 175-ma pokojami i apartamentami oraz czternastoma salami konferencyjnymi.

W ostatnim czasie prowadzono rozbudowę hotelu.

Dowiedz się więcej na temat: pożar hotelu Belvedere

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje