"Zerowy" raport komisji

Sejm raczej nie przyjmie sprawozdania komisji śledczej w sprawie Rywina. Kompromitującego raportu Anity Błochowiak (SLD) nie poprą nawet niektórzy posłowie Sojuszu. Półtoraroczne prace komisji skończą się niczym.

Z raportu Błochowiak wynika, że nie było grupy trzymającej władzę, a Rywin był samotnym oszustem. Z tymi tezami zgadza się w Sejmie jedynie część posłów SLD. Mija właśnie termin składania tak zwanych wniosków mniejszości do całościowego sprawozdania autorstwa Błochowiak.

Reklama

Wnioski mniejszości także mają jednak niewielkie szanse. Platforma Obywatelska przewidując porażkę radykalnych raportów Ziobry czy Rokity, próbowała zmobilizować opozycję, aby wspólnie podpisała się chociażby pod raportem Nałęcza. Na próżno jednak. - Jest wyraźny dystans do raportu pana Nałęcza, dlatego jeśli nawet nie będzie możliwe przyjęcie wspólnego raportu ze względu na postawę lewicy, to mam nadzieję, że będzie możliwe przynajmniej odrzucenie tego bardzo złego raportu pani Błochowiak - mówi Donald Tusk.

Będzie to wybór mniejszego zła, bo gdyby raport Błochowiak został przyjęty, oznaczałoby to totalną kompromitację już nie tylko komisji, ale i całego parlamentu.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: Sejm RP | Sojusz Lewicy Demokratycznej

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje