Reklama

Reklama

Był poszukiwany listami gończymi, przed policja urywał się w… ścianie

W specjalnej skrzyni wbudowanej w ścianę poddasza ukrywał się przed pomorską policją 38-latek podejrzewany o dokonanie kilkuset oszustw internetowych. Mężczyzna był poszukiwały od sześciu lat. 38-latek trafił do aresztu. Grozi mu 8 lat więzienia.

Policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością oraz zespołu poszukiwań celowych wydziału kryminalnego gdańskiej KWP pracowali nad sprawą internetowych oszustw od kilku miesięcy. Udało im się ustalić, że na Pomorzu ukrywa się  osoba stojąca za kilkoma powiązanymi ze sobą sklepami internetowymi, które oferowały towary w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. 

Reklama

Niestety, klienci po zapłacie za zamówione produkty towaru nie otrzymywali, a same sklepy szybko znikały z sieci. Ich miejsce zajmowały kolejne, utworzone przez te same osoby. Zdaniem policji w ten sposób zostało oszukanych kilkaset osób.

- Zebrane dowody, w tym analiza materiałów i danych, doprowadziły do ustalenia, że jedną z osób zaangażowanych w ten przestępczy proceder jest najprawdopodobniej 38-latek - informuje policja. Jak dodają funkcjonariusze, mężczyzna od 6 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Nie stawił się w więzieniu, gdzie miał odsiedzieć 6-letni wyrok za wcześniejsze oszustwa. Był poszukiwany przez policję listami gończymi.

W ostatnich dniach policjanci z Gdańska i Wejherowa zorganizowali przeszukanie wytypowanego domu w powiecie wejherowskim. W budynku znaleźli dokumentację firmową poświadczającą przestępczy proceder, komputery, telefony komórkowe, karty bankomatowe i broń.

- Na strychu domu w jednym z pokoi funkcjonariusze odkryli specjalnie zrobione pomieszczenie. W skrzyni na rolkach schowanej w ścianie siedział poszukiwany - poinformowano. Zatrzymany trafił do aresztu.

Za oszustwo grozi mężczyźnie do 8 lat więzienia. Natomiast za pomoc w ukrywaniu się poszukiwanej osoby grozi do 5 lat więzienia. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje