Reklama

Reklama

Miastko: Pożar w piwnicy szpitala. Jedna osoba zginęła

Jedna osoba zginęła w pożarze, który wybuchł w pomieszczeniu przy nieczynnej kotłowni w piwnicy szpitala w Miastku. Ogień nie rozprzestrzenił się na inne pomieszczenia budynku, ewakuacja pacjentów nie była konieczna.

Pożar wybuchł w czwartek w nocy pomieszczeniu przy nieczynnej kotłowni Zakładu Opieki Długoterminowej miasteckiego szpitala. Gdy kotłownia działała, w pomieszczeniu obok mieszkał palacz. Obecnie powinno być niezamieszkane.

Reklama

"Podczas akcji gaśniczej strażacy ujawnili nadpalone zwłoki mężczyzny. Jak ustaliliśmy to 64-latek, który tam czasami przebywał bez wiedzy i zgody właściciela obiektu. To pomieszczenie było ogólnodostępne, w dzień było zawsze otwarte, nie było żadnego problemu, by się dostać do środka" - poinformował PAP w piątek komendant Komisariatu Policji w Miastku Dawid Warsiński.

Dodał, że pożar nie rozprzestrzenił się na inne pomieszczenia. Nie było konieczności ewakuacji pacjentów, którzy przebywali na piętrach budynku.

Na miejscu zdarzenia, po ugaszeniu pożaru, czynności prowadzone były przez prokuratora, technika kryminalistyki i biegłego z zakresu pożarnictwa. 

Ciało 64-latka zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje