Reklama

Reklama

Pomorskie: Napad na pociąg, zatrzymani bez zarzutów

Koniec przesłuchań pseudokibiców podejrzewanych o sobotni napad na pociąg relacji Elbląg - Gdynia. Żaden z 9 zatrzymanych mężczyzn nie usłyszał zarzutów - dowiedział się nasz reporter Kuba Kaługa.

Podejrzewani o udział w chuligańskim ataku zostali przesłuchani w charakterze świadków i zwolnieni do domów. Nie odmawiali składania zeznań, ale policja nie chce mówić o ich treści. Przyznaje też, że zabrakło mocnych dowodów dających podstawę do stawiania zarzutów udziału w zbiegowisku, którego celem był atak na jadących pociągiem pseudokibiców innej drużyny. Choćby dlatego, że 5 pobitych w ataku osób nie chciało współpracować z policją. Funkcjonariusze zapewniają jednak, że będą dążyć do zdobycia dowodów. Nie wykluczają też kolejnych zatrzymań w tej sprawie.  

Do napaści w pociągu relacji Elbląg - Gdynia doszło w sobotę. Najpierw ktoś obrzucił skład kamieniami, chwilę później ktoś jadący w pojeździe zaciągnął hamulec bezpieczeństwa. Kiedy pociąg się zatrzymał, z zarośli wypadło ok. 80 ubranych na czarno i zamaskowanych mężczyzn. Wtargnęli do pociągu i zaczęła się regularna, ale bardzo krótka - zdaniem świadków - bójka.

Reklama

Kiedy policja dotarła na miejsce - napastników już nie było. Wiadomo, że kamery monitoringu nie uchwyciły chwili ataku na pociąg Przewozów Regionalnych w Gdańsku.

Do szpitala trafiło pięć osób.

Kuba Kaługa

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne