Reklama

Reklama

Pomorskie: Zmarł 15-latek przysypany ziemią w żwirowni

W poniedziałek zmarł w szpitalu 15-letni chłopiec, który ponad dwa tygodnie temu wpadł do osuwiska w nieczynnej żwirowni w Smolnie (woj. pomorskie) i przez kilkanaście minut był przysypany zwałami piachu. Na wtorek zaplanowano sekcję zwłok.

Informację o śmierci chłopca i zaplanowanej na wtorek sekcji przekazała PAP w poniedziałek rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk.

Reklama

Wyjaśniła, że aktualnie sprawa wypadku w żwirowni badana jest w ramach dochodzenia. Dodała, że po zapoznaniu się ze wstępnymi wynikami sekcji zwłok, Prokuratura Rejonowa w Pucku podejmie decyzje dotyczące dalszego postępowania w tej sprawie.

Okoliczności wypadku

Do wypadku doszło 18 kwietnia po południu. Według ustaleń policji, dwóch chłopców w wieku 13 i 15 lat spacerowało po terenie nieczynnej żwirowni w Smolnie w Pomorskiem. Przy zejściu ze skarpy pod 15-latkiem zapadła się ziemia. Chłopiec wpadł do osuwiska i przysypały go zwały piachu.

13-latek najpierw samodzielnie próbował udzielić pomocy koledze, a gdy jego działania nie przyniosły efektu, udał się do najbliższego domu, skąd wezwał pomoc. 

Kilkanaście minut po zdarzeniu strażakom udało się odkopać 15-latka. Chłopiec został przetransportowany helikopterem do gdańskiego szpitala. Placówka informowała, że chłopiec zostanie z pomocą środków farmakologicznych wprowadzany w stan sedacji, której celem jest uspokojenie układu nerwowego.

Ustalaniem przyczyn wypadku zajęli się policjanci z puckiej komendy. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia i wykonał oględziny. Funkcjonariusze przesłuchali świadków zdarzenia.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje